Kids nad heroes: Rozhovor s The Fialky(Kečup)

02.02.2007
Kids nad heroes: Rozhovor s The Fialky(Kečup)

Můžeš na začátek představit kapelu? Máte čerstvou změnu na pozici druhé kytary, prozradíš víc?

Základ kapely tvořím já, Ota a Tom asi v roce 2003 nás opustili dva původní členové s kterejma sem se nemohli shodnout na tom co vlastně kapela má hrát.. oni chtěli dělat „zlý“ tvz. punk 82 a my tři jsme zas chtěli melodické veselé písničky;) ..a tak odešli..a my je teď děláme he hehe.. no nic.. to je pohádka jako rozprávka.. na začátku roku 2005 kluci usoudili že kazím vystoupení, tím co jsem já nazýval show, ale ve skutečnosti jsem prostě jen v euforii, teda co je to za slovo.. he.. no opilej sem byl pořát no, na koncertech často přestával hrát a mával rukama a hecoval publikum.. což sice mohlo vypadat dobře, ale hrála jen basa a bicí.. proto bylo nutný teda přizvat ještě jednu kytaru.. který se chopil náš kámoš Volfilk, kterej ale po roce teď s kapely odešel, protože oživil svou původní.. a jelikož se nám nechce pokračovat zas ve třech, jsme požádali našeho jiného kamaráda Dannyho, aby s náma začal hrát a on přijal.. doufám že už to v tomhle složení vydží..

Hrajete punk77, z čeho jste vycházeli, co vás ovlinilo, co posloucháte ted?

Je jasný že člověk se nějak vyvíjí … když jsme v nějakech dvanácti letech oběvil i jinou muziku než „Šmouly“ tak sem začal polouchat Sex pistols, vždycky se mi líbili víc než Exploited což byla v tomhle stylu jediná alternativa, páč jiný podobný kapely nikdo neznal.. no a to vlasně už naznačilo můj pozdější hudební vkus kterej trvá až do teď .. prostě mě baví jednoduchej melodickém punk jako Ramones, mimochodem moje neoblíbenější album od nich je „Subterranean Jungle“ to je přesně podle mýho vkusu, dál pak miluju 999, Buzzcocks a nebo slovenskou Zóna A.. Jsem fakt rád že kluci v kapele to viděj stejně.. když přinesu novou písničku tak už nemusim nic říkat, Tom tam hodí prostě ty správný bicí a Ota basu.. a nesmim zapomenout na nováčka Dannyho kterej už teď pomohl z novejma věcma a jeho připomínky vždy sedly;) DON’T FORGET THE HEAVEN 1977!!!

Jak často hrajete, s kým rádi hrajete, máte nějaké vyloženě oblíbené místo, klub?

Od září (pozn. aut. vydání EP united září 06)se nám začalo celkem dařit, moc akcí nezařizujem a většinou jen čekám jestli se někdo ozve;), předtím jsme hráli tak 2x měsíčně od té doby hrajem tak 4x teď sice do února máme pauzu, protože připravujem nový CD, ale dál už se nám kalendář docela slušně plní a to je fajn.. nevím ani nic vyloženě oblíbeného nemáme.. ..asi nejlepší vystoupení za poslední dobu bylo v Bratislavě se Zónou.

Pověz trochu o diskografii

Máme tři Dema a jedno EP.. dema jsou dělaný dost na koleni, ale při troše dobrý vůle se to dá.. no a s poslednim Ep už jsme spokojení.. nejsme žádná kapela plná muzikantů z velkym M nebo nedej bože virtuózů co by se snažili furt nějak zlepšovat a já nevim co ještě… hrajem, protože rádi jezdíme po akcích a takhle se nám aspoň zaplatí cesta:))) ..no a ostatní kapely taky nahrávaj, tak my taky občas něco nahrajem.. teď zrovna v pátek jdem do studia.. a to co tam splodíme vyjde teď v březnu na nový desce..

Co pro vás znamená UNIED myšlenka a jak to vypadá u vás v praxi?

Myslim že už jsme to někde řikal.. Pro mě osobně UNITED neznamená jen spojení punků a skinů, těch tradičních smozřejmě, ale všech kteří maj svůj názor, nejdou z davem a chtěj bejt sví! …v praxi.. třeba tak že jsme kámoši:))))

Co říkáte na profily kapel na myspace, banzone a podobné?

Myslim že to má svůj smysl, ale nesmí tě to úplně pohltit, je to prostě jen tak na okraj..najdeš tam lidi co myslej podobně a navzájem se seznámíte a můžete se podporovat.. nevim.. mě osobně třeba udělá radost když se k nám na bandzone nebo někde někdo přihlásí do přítel nebo ne jako „fanoušek“…prostě si pak řekneš jo někomu se to asi líbí, to je fajn… ale když ne, tak nic…. spousta kapel to ale bere strašně vážně, nějakej anonym jim tam do gestbooku napíše že stojej za hovno a můžou se s toho posrat, nedokážou bejt nad věcí.. my tohle berem s humorem… to je prostě internet je tady, tak proč toho nevyužít, ale rozhodně na tom nějak nestavět…

Když nehrajete, nezkoušíte a nejste v práci, tak děláte co?

Taky se musí někdy spát ne:))

Chodí někdo z vás na fotbal?

U nás v kapele nějak nikdo nemá se sportem nic společního.. jednou jsem vsadil na tutovku u nás v hospodě.. je tam taková tabule kde jsou napsaný výsledky a ty tam připíšeš sví jméno k nějakýmu z nich a hodíš do krabičky dvacku.. ..čí výsledek pak padne, tak si ty prachy vezme.. hrálo Miláno proti něčemu co jsme neznal.. tak šup sem se napsal k 2:1 pro AC Milán..a hned jsem se cejtil jak velkej fanda a fandil jak o život… no nakonec prohráli 0:1.. od tý doby už mě nebaví ani tenhle pasivní způsob sportu;)

Přišla mi od vás PFka, připomenul bych, že jste na ní vy a děláte riot v metru na můstku se santa-clausem. Povíš víc?

No ono se to musí vidět to se dost blbě popisuje;)) (pozn.fotky jsou na strákách kapely) ..no prostě sme seděli v báááru a někdo řikal že že v práci rozesílá PFky tak nás napadlo že by bylo fajn poslat svejm kámošům a známejm taky nějakou.. no a že to bude fotka s na který posíláme santu do „věčných lovišť“ tak nějak přirozeně vyplynulo..

Jaké máte plány do budoucna?

Nejbližší „plán“ je vydání cd u Papagájův hlasatel rec. což se uskuteční v půlce března.. a pak ho 31.3 v Praze ve Mlejně chcem za asistence Zóny A pokřtít.. což si pak ještě zopáknem 14.4 v Bratislavě ..no a pak kromě dalších koncertů neplánujem na delší dobu nic zásadního.

Chcete našim čtenářům ještě něco sdělit? Ted mate prostor. Jinak díky za rozhovor a ať to šlape!

No krom toho že bych chtěl všechny upozornit že ty debilní policajti odtahujou jedno auto za druhym!! a kde má kurva člověk na Vinohradech parkovat..bych ještě řek.. je to sice otřepané ale…. je jen na vás.. jaká bude scéna a co tu bude za kapely, pokud se vám nějaká líbí, tak zajděte na její koncert, když bude hrát blízko vás a pokud vydá cd tak si ho kupte, pokud chcete aby bylo další! Taky díky za rozhovor! Mrkněte na www.thefilaky.cz ;))

Autor: Mr.Hole
Originál článku si můžete přečíst tady: kidsandheroes.com