Rockmag.cz: The Fialky – rozhovor

11.05.2013
Rockmag.cz: The Fialky – rozhovor

Punkovou skupinu The Fialky sice asi není třeba nějak představovat, ale rozhovor s nimi jsme na Rockmag.cz už nějaký čas neměli a že se toho u nich děje poměrně dost… a tak jsme to napravili právě tímto zde dnes zveřejněným článkem. Zde to tu je:)

Co chystáte na letošní rok…nějaká nová nahrávka nebo zajímavý koncert na obzoru?
Ok, zkusím být taky pro jednou seriózní:) ..takže teď jsme dotočili nové EP které vyjde na konci dubna jako sedmipalec u PHR. Bude to šest takových rychlých jednoduchých písniček, z čehož tři pustíme jako singly na net a tři, které jsou spíš jen takový sranda bonusy, necháme pro vlastníky vinylu a uživatele Music Jet, kterej to prej vydá digitálně ve svý databázi, nebo co to je:) Přímo k tomu vydání pak pojedem tři koncerty pod hlavičkou Mighty tour s Radio dead ones, kde mimo jiné oslavíme já, Ota a Tom své třicetiny, takže to bude asi peklo:)
Kde nahráváte? Máte oblíbené studio, zvukaře, producenta nebo stále zkoušíte nové?
Máme oblíbeného zvukaře Honzu Balcara ze 3bees studia, s kterym děláme defakto od tý doby, co jsme vydali první desku a zatím nebyl důvod to měnit. Je to náš kamarád a nahrávání je už zajetá pohoda:) ..Muziku taky už léta neměníme, takže držíme i tohle.. Jsme vlastně hodně konzervativní..
Za dobu vaší existence jste toho už asi dost zažili. Kde se vám nejlíp hraje, oblíbený klub?
Máme asi deset klubů u nás i na Slovensku, kam jezdíme každej rok a jsme tam jako doma. Ale dobře se nám hraje skoro všude.. Hlavní je držet pár zásad, například tu, že hned po příjezdu je třeba omrknout, jestli místní pijou točený pivo, páč když maj všichni lahváče, tak je jasný že nás ráno po kelímkáčích nečeká nic dobrýho:) ..ty koncerty jsou pro nás hlavně o zdravení kamarádů, který v těch městech máme, což je super..A co ostatní kapely, máte nějaké se kterými se navzájem zvete a rádi si zahrajete nebo je vám to v podstatě jedno?

Zrovna u nás je to myslim dost vidět, hrajem nejradši s k nám nebližšíma, stejně starýma kapelama, mluvim hlavně o tý sestavě, co hraje např. na našich Kids and heroes Vánocích.. i když nejde to taky pořád, chce to změnu, jakou pro nás bylo třeba teď pozvání Visáčů na část jejich tour. ..i když my patříme určitě spíš do těch menších klubů na naše akcičky.. samozřejmě se pak z různých festů a společných koncertů známe s kompletní sestavou aktivních tuzemských punk kapel a je to vždycky fajn se občas potkat..

A co aktuální muzikantské sny…s jakou kapelou by jste si chtěli zahrát nebo na nějakém hvězdami nabitém festivalu?

My takovýhle věci  vůbec neřešíme.. Jsme moc rádi, že se letos objevíme na dvou podle mě nejlepších festech, což jsou Pod parou a Mighty sounds.. Pak taky, že jsme si na narozky teď v dubnu pozvali naše oblíbence, Berlínské Radio Dead Ones, ale jinak nic takovýho.. Já sem měl, když jsme začínali, sen hrát ze Zónou, Slobodkou, nebo já nevim, třeba ečkama, což se nám plnit daří:)

Sledujete naší nebo zahraniční scénu? Nějaký zajímavý objev, na který by jste rádi upozornili?

Samozřejmě, že sledujem jak naší, tak zahraniční a rádi zajdem na koncerty našich oblíbených kapel, které tady v Praze dělá zejména Ladrogang.. Teď se chystáme opět po roce na Larse, kde sem zvědavej i na Stomper a pak samozřejmě Adicts, který si pak s chutí zopáknu na Podpáře.. Něco, na co bych upozornil mě teď nenapadá.. Čtěte kids and heroes děje se toho myslim pořád dost;)

Hrajete občas taky venku. Máte tam nějaká oblíbená místa a přátele?

Předpokládám že je tím venku myšleno zahraničí:) ..máme kamarády hlavně Polsku, jsou to lidi kolem Bulbulators a dalších kapel společně s Varšavskou street brother hood crew.. Jinak jsme taky párkrát hráli v Německu a Rakousku na festivalech, nic velkýho, ale dobrej výlet.. Vtipný to bylo hlavně na jednom echt punkovym u města Glaubitz, kde nám zvukař přelepil značky na kombech ze slovy, že takový sračky se stydí zvučit:) ..no jo no, na tohle jsme si nikdy nepotrpěli.. Já například hraju deset let na šílenou kytaru z druhé ruky, co jsme si koupil za tři tisíce v bazaru.. teda zatím.. už rok vyhrožuju, že koupim něco nového, co ladí, tak uvidíme:) ..snad jedině Marcel Green se v tomhle trochu vyzná..

Blíží se nám jaro, za chvíli vypuknou první venkovní festivaly. Kam se letos chystáte?

No už jsem to myslím říkal, a je to taky napsaný u nás na webu a našem bandzone profilu..

Chcete něco vzkázat fanouškům?

Že jim děkujem za podporu a to že se chodí na naše akce bavit! GABA GABA HEY:)

Autor článku: Pigeon
Originál článku si můžete přečíst tady: rockmag.cz