ROCK SHOCK: Výslech – Kečup

04.02.2014
ROCK SHOCK: Výslech – Kečup

Frontman punkrockové formace THE FIALKY, zpěvák a kytarista KEČUP, slyšící i na přezdívku KAPITÁN KEČUP, se rozhodl podělit o pár osobních postřehů z osobního života prostřednictvím naší ankety ‚Výslech‘ a rovněž i seriózně pohovořit o aktuálním dění v kapele, kterou v roce 2000 založil společně s baskytaristou Otou. Nejprve si tedy dopřejte pár odpovědí na naše štiplavé dotazy a regulérní rozhovor čekejte v nejbližších dnech.

Kde jsi se dnes ráno probudil?
Probudil mě Ota ve čtyři ráno, ať vypadnu z dodávky, že už jsem doma. (smích)

Co všechno máš zrovna teď po kapsách?
Asi sedmdesát korun, jé, teď prasklo, že už nemám ani na těch pět plzní, co jsme si tu spolu dali, ups…  No a pak klíče a mobil, nic jinýho nenosím. Nesnáším peněženky a zbytečnosti… Jo, a jsem teď šťastně zadaný, tak nemám ani kondomy. (smích)

Jaká písnička ti dneska hrála v hlavě nejintenzivněji?
Whips And Furs od Vibrators, mám dobrou náladu.

Kdybys do konce života mohl poslouchat jen jednu jedinou desku, která by to byla?
Asi best of punk ’77, ty nej hity, který miluju od kapel Ramones, Sex Pistols, Clash, Vibrators, 999, Generation X, Cock Sparrer, Buzzcocks, UK Subs, Blondie… Nemohl bych si vybrat jen jednu desku jedné kapely… A tenhle výběr mi stejně zněl celej život pořád dokola v uších a byly by to ty nejhranější nejznámější písničky od těch kapel… i když pár věcí od Rancid nebo pár československých kapel by mi tam fakt chybělo.

Zabíjí kopírování hudbu?
To je otázka tak deset let zpátky, ne? Všechno je zadarmo na netu, tak co kopírovat… Hudba i filmy jsou momentálně naprosto zdarma všude ke stažení… Autorský práva dneska nikdo neřeší, hudba a film je věc všech, za kterou se neplatí… Dneska stahuje každá babička, která se umí připojit na net… A je to dobře, je to prostě momentální stav věci, já osobně jsem rád, že si naši hudbu může každý stáhnout. Jediný dopad to má v tom, že před pár lety kapely, dejme tomu naší úrovně, prodejem desek pokryly nějaké náklady s nahráváním, dnes to pokryjou z koncertů nebo vlastní kapsy.

Kdy, kde a s kým jsi odehrál svůj zatím nejlepší koncert?
To je blbá otázka… Nikdy jsme to neměli s THe Fialky tak, abychom chtěli někomu předskakovat, nějaký naší oblíbený kapele… teda podle toho myslím, že to jiný skupiny hodnotí. Mne baví hrát každou akci, ať je to, co je to. Nejlepší je prostě hrát punk rock vždy a všude!

Jak by vypadal all-star band, který by sis pro sebe postavil bez ohledu na časoprostor?
Pro sebe už jsem all-star band postavil: Ota Otokara, Tom Tommygun a Marcel Green! A all-star band, na kterej bych zašel, by byl mix Sex Pistols, Ramones a Clash, kterejm by dělal Sid bedňáka a Lars Frederiksen v rámci současné skin image ochranku. (smích)

Jakou knihu máš zrovna rozečtenou?
Kmeny 0 a doplňuju si Rudiše, od kterýho jsem nečet akorát Nebe nad Berlínem, který teď louskám…

Tvůj nejlepší a nejhorší sexuální zážitek?
Nejlepší mám se současnou přítelkyní a nejhorší, ježiš, teď nevím… Umíš si vůbec představit, že by se něco špatnýho mohlo podařit takovýmu kocourovi, jako jsem já? (smích) Pes, kterej štěká, nekouše…

Nejtrapnější okamžik tvého dosavadního života?
Tahle otázka. (smích)

Obvyklý průběh tvé opilosti/intoxikace?
Skvělá nálada… pak několik dní udržovaná… pak měsíc zánět žaludku.

Kolik času jsi denně on-line?
No celkem dost, pouštím si tam klipy a čtu punk stránky a fanziny. Jo, to taky. (smích)

Kdo byl tvůj vzor/guru/hrdina v dětství – a kdo je jím dnes?
Měl jsem rád Ninja želvy jako dítě a pak jsem hned z lega a playstationa přešel na punk. Miloval jsem hlavně ten příběh kolem Pistolí… Vždycky jsem chtěl hrát jako Steve Jones, ale skončilo to ve stylu Johnnyho Ramonea, což rozhodně není špatná volba. Jinak z našich kytaristů jsem měl vždycky rád Leďa ze Zóny, Pixu z VZ nebo Lukáše ze Zatrest. Nevím, jestli guru, ale celkově, co se týče kapely, jsem měl a mám rád Pavla Papagáje, našeho vydavatele, a Dontíka z Punkstore.

Jak bys chtěl zemřít?
Nechci zemřít!

Existuje Bůh?
Jestli ano, tak: Bože, chraň punk rock!!!

Text: Michal Ton
Foto: archiv Kečupa

Originální článek nejdete tady: www.irockshock.net